Струснуло штаб – розрив тилу Путіна: удар за ударом

Хоча ЗСУ ще не прорвали лінію оборони ворога до Токмака, однак руки наших оборонців туди вміло дістають. Так стало відомо, що ЗСУ нанесли удар по ангару РФ в тимчасово окупованому місті.

Про це повідомив міський голова Мелітополя Іван Федоров в ефірі телемарафону.

За його словами, ідеться саме про околицю Токмака, адже воно є фронтовим містом, де російські окупанти розмістили багато своєї військової техніки й особового складу.

«Вчора щонайменше 6 вибухів на околицях Токмака. Чому на околицях? Тому що Токмак є, можна сказати, фронтовим містом, і в кожному приміщенні, на кожному захопленому підприємстві ворог розмістив свою військову техніку й особовий склад. Тож немає сумнівів, що вчора в Токмаку продовжилася ліквідація ворогів», — ідеться в повідомленні мера.

Не краща ситуація для ворога і в тимчасово окупованих Бердянську та Мелітополі. За його словами, у Бердянську на території промзони, де концентрувалися військові Російської Федерації напередодні пролунало декілька вибухів.

«Так само сили спротиву продовжують працювати й на території Мелітополя. Там вибух чуло все місто», — зазначив він.

Самі ж окупанти негативні наслідки в результаті цих атак заперечують. Хоча всім цілком зрозуміло, що правди в їхніх словах мало.

Але як відомо операції Сил оборони України, спрямовані на знищення російських військових об’єктів у тилу окупованих територій, суттєво погіршують матеріально-технічне забезпечення військ Російської Федерації та обмежують їхні можливості на фронті. Цю інформацію напередодні озвучували в огляді Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті вказано, що ракетно-артилерійські підрозділи здійснюють до 90% ударів по окупантах, що підтверджено словами начальника Головного управління ракетних військ і артилерії Генштабу ЗСУ Сергія Баранова. Висловлено думку, що українські артилеристи створили ефективний «вогневий кулак» за допомогою західних високоточних ракетно-артилерійських систем.

Аналітики Інституту звертають увагу на заяву прессекретаря Південного оперативного командування ЗСУ Наталії Гуменюк щодо того, що українські удари по російським складах боєприпасів в глибині тилу призводять до проблем з матеріально-технічним забезпеченням для російських військових. Це відображено у зменшенні обстрілів Херсонської області, що свідчить про те, що російські сили відчувають дефіцит артилерійських засобів.

Американські фахівці визнають, що Україна успішно реалізує стратегію блокування російських окупаційних сил, що дозволяє зберігати українські сили та водночас виснажувати російські ресурси.

Що важливо — завдяки цьому зараз сухопутні засоби та повітряно-десантний компонент ЗС РФ нездатні проводити стратегічні наступальні операції. Штурмові і тактичні – так.

За оцінками ГУР, тактичні бойові дії будуть продовжуватися, оскільки Росія будь-яке припинення вогню буде використовувати для відновлення або відкриття нових напрямків для бойових дій.

«Ми не можемо допустити, щоб ми втратили свої території через свою бездіяльність… У разі зупинення війни, ворог отримає можливість накопичити сили і відновити бойові спроможності»,- йдеться у повідомленні.

Тож найімовірніше, удари по тилах ворога та самій РФ з часом стануть ще більш звичним явищем, аби у противника не було жодного шансу розширювати лінію наступу. Також таким чином в ЗСУ незабаром з’явиться більше можливостей для деокупації

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *