Щойно зʼясувалось! Разом із Залужним: вони підірвали «Північні потоки» — шокуючі деталі!

За інформацією, опублікованою виданням The Washington Post і з посиланням на джерела, включаючи українських та європейських чиновників, вказується, що координацією підриву «Північних потоків» у Балтійському морі у вересні 2022 року займався полковник Роман Червінський з Сил спецоперацій України.

За даними джерел видання, Червінський координував команду із шести осіб, яка орендувала вітрильник під вигаданими іменами та використовувала глибоководне водолазне обладнання, щоб встановити вибухівку на трубопроводі.

Виданняє повідомляє, що Червінський діяв не сам і не планував операції, стверджують люди, знайомі з його роллю, про яку раніше не повідомлялося.

Ймовірно, офіцер отримував накази від більш високопоставлених українських військових, які зрештою підпорядковувалися головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному, повідомили люди, знайомі з тим, як проводилася операція.

Відомо, що вони говорили на умовах анонімності, щоб обговорити делікатні подробиці вибуху, який спричинив напруження дипломатичних відносин з Україною та викликав засудження офіційних осіб США.

Стверджується, що Червінський рапортував генерал-майору Віктору Ганущаку.

При цьому сам Червінський через адвоката заперечив ці звинувачення. Він каже, що ця інформація поширюється російською пропагандою.

Нагадаємо, зараз Роман Червінський знаходиться під вартою через звинувачення у перевищенні повноважень у справі про ракетні обстріли аеродрому “Канатове” влітку 2022 року. Зі свого боку, Роман Червінський називає свій арешт “політичною відплатою” за критику президента України, тому не вважає його справедливим.

Додамо експерт з газового ринку Михайло Крутіхін раніше заявляв, що підірвання «Північних потоків» було вигідне Росії.

«А вигідно це тільки одному гравцеві. Це «Газпром». Як відомо, «Газпром» за політичною вказівкою з Кремля скорочував майже до 0 постачання газу до Європи. Оскільки це порушує контрактні зобов’язання, «Газпром» ризикував, що проти нього порушать спочатку абітурієнтні справи, а потім і судові, і знімуть з нього кілька мільярдів штрафу за невиконані контракти», — пояснив він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *