Тільки не впадіть! БЕЗ ЖОДНОГО ПОСТРІЛУ — кінець війни? Геніальний план наших, виграна війна! Переможемо!

Роман Світан — військовий експерт розкрив деталі, як можна виграти війну з РФ без просування контрнаступу, без звільнення наших територій далі, ніж Бахмут та Авдіївка.

За його словами, «швидкий» рух ЗСУ за напрямками фронту, на який покладає надії Захід, не першорядне завдання з точки зору будь-якої армії, яка веде оборону. Спочатку потрібно «перемолоти» війська РФ, в цьому і полягає запорука успіху «виграної війни», вказав Світан.

«Можна взагалі нічого не звільняти, нікуди абсолютно не рухатися, працювати тільки в районі Бахмута і Авдіївки. І якщо вся російська армія буде туди підтягнута і знищена, у нас звільняться території самі», — заявив військовий експерт.

Іншими словами, перше завдання України — створити потрібні умови, щоб ЗСУ могли завдати максимальних втрат силам Росії. Зараз армія ворога швидко «відновлюється»: набирає у свої ряди більше рекрутів, хоч і набагато гірше підготовлених, аніж було раніше.

Зараз вже не можна говорити, що на боці РФ воює «професійна армія». Україна винищила її кістяк ще в минулому році, підкреслив Світан.

Додамо, Оглядач Джон Феррарі зазначив, що в українській армії необхідно створити бронетанкові дивізії, які складаються з бригад танків і БМП, артилерійської бригади, бригади матеріально-технічного забезпечення, а також інженерних підрозділів і ППО.

Одна з причин повільного контрнаступу полягає в тому, що західні союзники не надали достатньо засобів, що дають змогу вести маневрену війну.

«Для того, щоб вести цю війну, Україна повинна вміти стріляти, рухатися і спілкуватися. Незважаючи на брак боєприпасів, НАТО надає Україні можливість стріляти, навіть якщо з урахуванням рівня витрат потрібно все більше снарядів і ракет», — пише експерт.

За його словами, українські війська добре забезпечені засобами зв’язку — той самий Starlink. Однак чого не вистачає, так це достатньо мобільних засобів для швидких військових маневрів.

Феррарі наводить як приклад армію США, яка має такі формування, як бронетанкові дивізії. Вони складаються з трьох-чотирьох маневрених бригад танків і бойових машин піхоти, артилерійської бригади, бригади матеріально-технічного забезпечення і ще однієї бригади інших засобів забезпечення — інженерних, сигнальних і ППО.

Експерт доходить висновку, що українській армії теж необхідні аналогічні з’єднання, однак для їх створення знадобиться чимало часу. І навіть якщо Конгрес США виділить запитуване президентом Джо Байденом фінансування, передавання необхідного обладнання та створення таких дивізій займе кілька років.

«Якщо говорити більш конкретно, то армія повинна передати Україні техніку в кількості однієї дивізії. Кількість техніки в дивізії — це не якась довільна цифра. Вона безпосередньо пов’язана з поточною чисельністю армії, яка зазнає труднощів із підтриманням структури через те, що переживає одну з найтяжчих криз мобілізації», — зазначив Феррарі, натякаючи на брак особового складу в лавах ЗСУ.

Насамкінець експерт наголосив, що для майбутнього успіху українського контрнаступу США мають передати Україні озброєння і техніку вартістю в одну дивізію. У довгостроковій перспективі це буде невелика ціна за те, щоб допомогти українцям перемогти російських загарбників, підсумував Феррарі.

Натомість зараз, українські військові просуваються на Бахмутському напрямку та мають певні успіхи. Проте кардинальних змін наразі немає.

Про це офіцер пресслужби 26-ї окремої артилерійської бригади ім. генерала-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков розповів в етері телемарафону.

Він наголосив, що українські військові просуваються вперед на Бахмутському напрямку, однак ці операції непрості, бо є заміновані території, а ворог активно застосовує дрони для розвідки.

«Маємо деякі просування на південному нашому фланзі, там, де залізниця», – додав офіцер.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *