Дата закінчення війни! Стало відомо все: хороші новини з фронту

Контрнаступ ЗСУ породив надії та прогнози серед європейських політиків, що такими темпами Україна може здобути перемогу вже до кінця цього року.

Про це пише у своєму матеріалі видання The Times.

Журналісти посилаються на слова британського високопосадовця, який припускає, що “ЗСУ відтіснять окупантів на кордони 23 лютого вже до Різдва”. Але він зазначив, що це станеться у тому випадку, якщо контрнаступ продовжуватиметься такими ж темпами.

The Times пояснює, що думка західних політиків ґрунтується не на даних розвідки, а на досягненнях ЗСУ під час контрнаступних операцій.

Цієї ж думки дотримується і колишній командувач силами США в Європі Бен Ходжес.

“Виходячи з усього того, що ми бачимо, є відчуття колапсу, принаймні на Донбасі, і я вірю, що до кінця року росіяни будуть витіснені за лінію 23 лютого. Це армія, яка зазнала поразки”, — вважає військовий.

Ходжес додав, що поворотним моментом може стати звільнення українськими військами Херсона, після чого ЗСУ наблизяться до Криму та зможуть вражати цілі наданою Заходом артилерією.

“Якщо вони це зроблять, то, відверто кажучи, окупанти в Криму потрапляють у пастку”, – додав Ходжес.

Іншу думку щодо розвитку подій має політолог Маттіа Неллес. Він не вірить у закінчення війни до кінця року через велике скупчення російських військ у Херсоні.

Співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень Франц-Штефан Гаді підкреслює, що жодна зі сторін не вичерпала своїх військових можливостей та працює над створенням більш вигідних тактичних і стратегічних позицій, щоб продовжити бойові дії у 2023 році.

“Температура вдарить на полі бою, солдатам стане важче діяти і їхня здатність проводити наступальні операції буде обмежена”, – вважає експерт.

Ні для кого не секрет, що армія України продовжує просуватися у Херсонській області та на Харківському напрямку. Війська по всій лінії фронту рухаються вглиб Луганщини. Російські окупанти під час операції нашої армії змушені відступати. ЗСУ можуть відкрити і третій, Запорізький фронт, якщо росіяни почнуть перекидати звідти свої війська на інші напрямки. Про це заявив військовий експерт Олег Жданов.

В ефірі 24 каналу він розповів про те, що українські війська, крім наступу у Херсонській і Харківській областях, посилили своє просування на Луганщині. Там ЗСУ заходять углиб регіону.

“Харківський напрямок я б вже перейменовував на Луганський, тому що ми фактично по всьому периметру, по всій лінії фронту заходимодо Луганської області і починаємо вже просуватися вглиб неї”, – зазначив експерт.

За його словами, армія України поставила війська РФ в таку ситуацію, за якої окупанти змушені вибирати, який напрямок доведеться посилювати, а який – послаблювати. Для маневрів у них немає резервів.

І якщо росіяни перекинуть сили з Запорізького напрямку, ЗСУ відкриють там третій фронт. Рішення залежить від планів Генштабу.

“У них зараз “принцип журавля” – або хвіст, або голова, що витягати. Вони не знають. Якщо вони почнуть знімати з третього, а третій напрямок – це Запорізький. Це єдине місце в районі Мелітополя, де є резерв російських військ – 10-15 батальйоно – тактичних груп”, – підкреслив Олег Жданов.

Оборона російської окупаційної армії на півдні України розвалюється набагато швидше, ніж прогнозували військові експерти. Про це розповів керівник українського Центру безпеки і співробітництва Сергій Кузан В ефірі радіостанції Радіо НВ.

“З кожним новим ударом ми змушуємо перекидати сили і засоби, гармати або витрачати паливо на той чи інший напрямок, тим самим виснажуючи все Правобережне угруповання російських окупаційних військ. Військові завжди готуються до найгірших сценаріїв. За темпом просування вздовж Дніпра ми бачимо, що їх оборона руйнується швидше, ніж гірші прогнози військових”, ‒ підкреслив фахівець.

Кузан зазначив, що ще в серпні всі обговорювали залізобетонні укріплення, які Росія нібито будувала на півдні, але це не допомогло окупантам закріпитися на Херсонщині.

“Зараз, завдяки нашій маневровій тактиці – просуванню малими групами, оточенню і обходу з різних сторін, з флангів – ми змушуємо росіян просто тікати, часто навіть залишаючи техніку і боєприпаси. При цьому ми поступово вирівнюємо фронт”, ‒ підсумував фахівець.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *