Нові переговори з РФ: вся Україна на ногах-надважке рішення,кінець війни скоро?

Сценарієм, який на даний момент виглядає найбільш ймовірним для завершення війського конфлікту, є можливість досягнення угоди на засадах, подібних до «Мінська-3». Україну можуть підштовхувати до розгляду цього варіанту, але вона також може уникнути його, якщо вдасться досягти військового вирішення конфлікту та належно підготуватися до можливої наступальної операції навесні.

Про це заявив азербайджанський військовий аналітик та провідний експерт Центру STEM, Агіл Рустамзаде, у ході свого інтерв’ю для українських ЗМІ.

Він наголошує, що Україні варто діяти за прикладом Ізраїлю і спрямовувати більше сил і ресурсів на свою оборону, інакше її можуть примусити до політичного врегулювання.

За словами військового аналітика, є три можливі сценарії завершення війни:

Перший передбачає військово-політичну перемогу України, коли РФ капітулює і поверне усі українські території; Другий – тимчасове припинення конфлікту в межах тих обставин, які є наразі, це буде так званий «Мінськ-3», Третій передбачає повернення Україною усіх своїх територій, але збереження Росією ядерного арсеналу, після чого Україна стикнеться з ядерним шантажем і силовим тиском з боку РФ.

Якщо виходити з тих обставин, які склалися на сьогодні, то найбільш імовірним сценарієм є другий – рух до «Мінська-3», вважає аналітик. Але політичне урегулювання може бути невигідним, адже який би правитель не прийшов до влади у Росії за 5-10 років, населення країни-агресорки РФ жадатиме реваншу і завершення війни на своїх умовах.

«Виходячи з того, що ми бачимо сьогодні, це плюс-мінус «Мінськ-3». Після початку контрнаступальних дій підтримка України з боку Заходу суттєво знизилася. Я не кажу, що це ваша помилка, вас примушують до «Мінська-3». І якщо ви недостатньо підготуєтеся до весняної наступальної операції, то буде аналог «Мінська». Які території за ким залишаться і якого рубежу досягнуть українські війська – складне питання. Потрібно форсувати ресурси, інакше ви будете змушені піти на врегулювання конфлікту політичним шляхом», – зазначив Рустамзаде.

Він наголосив, що Україна повинна орієнтуватися на Ізраїль – українці повинні діяти за принципом «все для фронту, все для перемоги», проте для цього знадобиться зміна світогляду цивільного населення і залучення дуже великих фінансових і економічних ресурсів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *