10 хвилин тому! Стpашний наказ Пyтіна – це сталось: перевσрот на фрσнті. Вони йдуть ва-бaнк – українців попередили!

Ті, підрозділи, що були розбитими, окупанти відновили, замінили їх новими і перейшли від широкомасштабних атак до оборони добре укріплених ліній фронту. Таким чином агресор демонстративно показує, що, незважаючи на великі втрати, Москва готова окопатися надовго і чекати, поки рішучість західних прихильників України не зменшиться.

«Відносно добре організована оборона знаменує собою повернення до давньої російської військової доктрини і відхід від підходів перших днів війни, коли Росія надмірно розтягувала свої сили у виснажливому просуванні на території, які вона не могла утримати. І їй довелося заплатити за це велику ціну», — пише Washington Post.

«Це приклад адаптації. Вони використовують свій досвід цієї війни, щоб загнати українські сили в глухий кут», — сказав виданню російський військовий аналітик Ян Матвєєв, який представляє Фонд боротьби з корупцією, заснований ув’язненим російським опозиціонером Алєксєєм Навальним.

Минулого року російські військові зазнали великих втрат на тлі хаотичного наступу, а деякі підрозділи, за оцінками США, були майже повністю знищені. Але Росія змогла відновитися, незважаючи на ознаки низького морального духу і безладу у вищих ешелонах військового керівництва після червневого заколоту найманців з «Вагнера». Виснажені підрозділи були поповнені за рахунок «часткової мобілізації», в ході якої були призвані сотні тисяч чоловіків, а також за рахунок вербування у в’язницях. Цей метод російська армія перейняла в ПВК «Вагнер».

Приблизно половина російських сил зосереджена на північному сході, про що свідчать останні українські оцінки, тобто далеко від центру контрнаступу. Традиційна військова теорія говорить, що для досягнення успіху наступаючій стороні потрібна щонайменше втричі більша кількість солдатів, ніж у армії, яка обороняється.

«Всі використовують цю цифру, і всі її ненавидять. Але в такій ситуації, як ця, з підготовленою обороною, потрібно більше, 3 три до 1. Це може бути 6 до 1, 10 до 1», — сказавофіцер морської піхоти США у відставці Марк Канчіан, який зараз обіймає посаду експерта з питань оборони Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

Російські втрати були нерівномірно розподілені. Москва кидала в бій одні підрозділи або цілі округи, але при цьому притримувала інші. Західний військовий округ Росії, задуманий як передова сила країни проти НАТО, зазнав значних втрат на початку війни.

Підрозділи з цього округу включно з колись елітною 1-шою гвардійською танковою армією і 6-ю загальновійськовою армією беруть участь у наступі на Куп’янськ, — сказала, аналітик Інституту вивчення війни Кароліна Хірд. Виснажені підрозділи, схоже, були відновлені за рахунок призовників.

«Вони ледве нагадують те, чим були раніше», — сказала Хірд, додавши, що 1-а гвардійська танкова армія відступала так швидко минулого року, що стала «найбільшим донором танків для ЗСУ».

Однак Південний військовий округ Росії, який взяв на себе основне завдання з оборони окупованої території в Запорізькій області, на початку російського вторгнення перебував у резерві. Тому він зміг зустріти контрнаступ України свіжими, але досвідченими силами.

«Ці солдати витратили місяці на те, щоб окопатися, готуючись саме до такого типу оборонних операцій», — сказала Хірд.

Південний військовий округ, який відповідає в Росії за територію, що межує з Україною і Грузією, був «розплідником» інновацій і показав кращі результати, ніж інші округи. Таку оцінку дав аналітик зі Служби іноземних військових досліджень Чарльз Бартлз.

Росія відправила мотострілецькі бригади, які налічують близько 8 тисяч піхотинців, а також важке озброєння, таке як танки і артилерія, для захисту своїх ліній фронту на півдні. За даними аналітиків з відкритих джерел, російська оборона поєднує недосвідчені підрозділи, що складаються з колишніх в’язнів, і більш елітні підрозділи російського спецназу.

Навіть минулого року російські війська «все ще думали, що вони можуть знову піти в наступ і захопити значну частину або навіть всю Україну», — сказав Канчіан. «

«Зараз вони намагаються втримати те, що вже захопили», — додав експерт

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *