Нові удари по Кримському мосту! Ракета за ракетою – помста за Запоріжжя? Міст на дно – вже скоро!

Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан звернув увагу на те, що достатньо навіть тих ракет, які вже має на озброєнні Україна, щоб знищити Кримський міст.

Він додав також, що міст розташований в зоні сейсмічної активності.

Він зазначив, що Кримський міст, на відміну від мостів, збудованих в часи Радянського Союзу, не здатен витримати ракетну атаку.

Це на практиці довів Антонівський міст, який сполучає Херсон з лівобережжям Дніпра. Його не змогли знищити сотні ракет, які українські військові випустили з ракетних установок HIMARS.

“Туди випустили близько 100 “хаймарсів”, “проперфорували” дорожнє покриття, але він залишився стояти, хоч по ньому і не можна було пересуватись. Він впав лише тоді, коли його підірвали росіяни під час відступу”, – наголосив Світан в ефірі 24 Каналу.

За його словами, більшість мостів в Україні, що збудовані в Радянському Союзі, витримають ядерний удар. Натомість Кримський міст – зроблений з “г*вна і палок”, до того ж збудований в районі сейсмічної активності і його знести набагато простіше.

Роман Світан зазначив, що Україна вже володіє зброєю, яка здатна знести Кримський міст. Він додав, що Україна потенційно може отримати ракети великої дальності, але й зараз достатньо тих ракет, які вже є у наявності – Harpoon та “Нептун”, з дальністю ураження близько 300 кілометрів. Якщо Україна деокупує території узбережжя Азовського моря, то звідти до Кримського мосту 150 кілометрів.

Навіть якщо половину ракет зіб’є російське ППО, а половина долетить – міст буде знищено,– зазначив Світан.

Окрім цього, військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан звертає увагу на те, що Джанкой є важливим логістичним вузлом для постачання військового угрупування росіян у Криму та лівобережжі Дніпра. “Калібри”, які знищили після ударів БПлА, транспортувались у відкритих вагонах

Він додав, що розвіддані для атаки могла надати американська розвідка.

Він пояснив, що Джанкой є важливим логістичним вузлом для постачання боєприпасів та військової амуніції угрупуванню російських військ на тимчасово окупованих територіях України.

“Військове постачання зараз йде через нього, адже Кримський міст працює в обмеженому режимі. Це такий собі військовий хаб, куди стікається амуніція і звідти розходиться по лінії фронту – в сторону Херсона, Мелітополя, Армянська”, – заявив Світан.

За словами полковника, скоріш за все ракети “Калібр”, які стали мішенню для безпілотників, транспортувались за допомогою напіввагонів – вагонів без даху. Один такий напіввагон може перевозити 4 “Калібри”.

Було простежено переміщення “Калібрів”. Можливо, нам у цьому допомогли американці, бо мають зуб за знищення їхнього безпілотника MQ-9 Reaper,– зазначив він.

Світан додав, що, судячи з опублікованих самими росіянами фото, для атаки на залізничний вузол в Джанкої застосовували безпілотники Mugin-5 китайського виробництва. Він має розмір 3 на 5 метрів, здатний летіти на 700 – 800 кілометрів, при швидкості польоту 100 – 150 кілометрів. Бойове навантаження – 25 кілограмів вибухівки.

“Цього достатньо, щоб рознести відкритий напіввагон. Можливо, це не спричинить детонацію ракети, але точно пошкодить до стану, який не дозволить її використовувати”, – підкреслив військовий експерт.

Він наголосив, що одразу після атаки українська розвідка повідомила про її попередні результати, а згодом стане відомо, скільки всього ракет було пошкоджено.

У нас, напевно, Буданов стоїть за спиною Путіна і читає все, що йому приносять кожного ранку,– резюмував Світан.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *