Довели! Зеленський вийшов з себе: крик на весь кабінет — гучна відставка, полетять голови!

Ні для кого не секрет, що президент Володимир Зеленський в активному пошуку нового очільника Міністерства оборони. І це правильне рішення, адже останні пів року відомство переслідують корупційні скандали.

Одразу сім співрозмовників Forbes підтвердили неминучість відставки міністра оборони Олексія Резнікова. Про це заявили в Офісі президента (ОП) та Верховній Раді (ВР).

«В ОП серйозно налаштовані змінити міністра оборони, питання майже вирішено», – каже один із консультантів ОП, який попросив не згадувати його імʼя у цій статті, оскільки офіційно не уповноважений коментувати кадрові рішення.

Коли звільнять Резнікова і хто обійме надважливе у час війни крісло – досі невідомо. Все буде залежати від того, як швидко президент Володимир Зеленський та його оточення визначаться з остаточною кандидатурою.

«Це могло статися ще кілька місяців тому, але і тоді головною проблемою була відсутність погодженої заміни», – каже на правах анонімності нардеп з оборонного комітету ВР. А що ви думаєте з цього приводу? Чи потрібно відправляти Резнікова у відставку? Пишіть думки з цього приводу у коментарях. А ми продовжуємо.

Якщо говорити про лідера нашої держави, то Зеленський поки не дає чіткої відповіді щодо можливої відставки очільника Міноборони.

«Готовий коментувати будь-які кадрові рішення лише після того, як будуть підписані відповідні укази», – розповів він про можливу відставку Резнікова під час пресконференції 23 серпня 2023 року.

Одразу два співрозмовники у ВР підтверджують, що фінальне рішення щодо майбутнього Резнікова можуть ухвалити на початку вересня.

Відповідаючи на запитання, чому ОП вважає зміни у Міноборони необхідними та кого розглядають у ролі наступника Резнікова, у Парламенті заявили наступне:

«До Міноборони прикута надмірна увага з боку суспільства та міжнародних партнерів, тому навіть натяк на корупцію має свої наслідки», – каже один із консультантів ОП, який спілкувався на правах анонімності.

Критична кількість публічних скандалів навколо закупівель Міноборони – головна причина, що зумовила необхідність кадрових змін у міністерстві, кажуть пʼять співрозмовників в ОП, ВР та Кабміні.

Перша гучна історія вийшла на поверхню ще на початку року, коли йшлося про завищення цін на закупівлю продуктів харчування для Збройних сил України (ЗСУ). Тоді в ОП вирішили не відправляти Резнікова у відставку. Його врятувала залученість до міжнародних переговорів щодо постачання зброї.

У 2022 році Міноборони закупили зимові куртки у турецької компанії Vector avia hava araçlari. У розслідуванні журналістів повідомляється, що по дорозі з Туреччини в Україну вони подорожчали у три рази. Окрім цього, куртки важили удвічі менше, ніж аналогічні зимові куртки з Китаю

Після розголосу Міноборони України наголосили, що вони відстежують подібні заяви журналістів і проводить внутрішні перевірки. Для цього діє воєнна інспекція, департамент запобігання корупції, аудит.

Згодом на скандал відреагував і міністр Олексій Резніков. Він вирішив хоч якось відмити свою знищену до тла репутацію і поклявся, що зовсім скоро суспільство побачить придбані куртки. Якщо виявляється, що дійсно хтось поставив неякісний товар, десь щось підмінив – порушується справа.

Хоча на диво, сам Олексій Резніков на засідання антикорупційного комітету при Верховній Раді України не прибув. Він виправдався тим, що нібито бере участь в низці урочистих заходів до Дня Прапора.

«Цих фактів вже більш ніж достатньо для відставки міністра», – каже голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радіна.

Ай справді, одне – обкрадання наших військових, та ще й в такий важкий час для нашої держави, є просто недопустимим. Тому чистки в міністерстві є просто необхідними.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *