Не вдавіться від заздрощів. Рибалка на 1,5 млн $ (!)… Те що трапилось сьогодні буває раз на тисячу років

В Аденській затоці на півдні Ємену 35 рибалок знайшли мертвого кашалота. У тілі тварини вони виявили велику кількість надзвичайно цінної речовини – амбри, вартість якої оцінили в 1,5 млн доларів.

Про дорогоцінну знахідку в одному з найбідніших регіонів світу розповіло видання digitalindustrywire. Рибалки, які щодня виходять в море, вирішили перевірили тушу мертвого кашалота (щоб подивитися фото, доскрольте до кінця сторінки).
«Товариш покликав нас і сказав, що там кит і в ньому може бути амбра. Коли ми наблизилися, там був сильний запах, і у нас з’явилося відчуття, що у киті, може, щось є», – розповів один із рибалок.
Коли кашалота витягнули на берег і розрізали його тушу, то справді знайшли там амбру. Рибалки зізнались, що знахідка «плавучого золота» була їхньою мрією.
«Запах був не дуже, але це багато грошей. Її ціну нам було навіть важко уявити», – поділилися враженнями щасливці.
Рибалки знайшли у череві кашалота дорогоцінну амбру
Рибалки знайшли у череві кашалота дорогоцінну амбру
Рибалки знайшли у череві кашалота дорогоцінну амбру
Ємен розорений багаторічною громадянською війною і сьогодні вважається одним із найбідніших районів світу. За даними ООН, 80% жителів країни загрожує голод. Але для цих рибалок їхня знахідка у кашалоті означає кінець бідності та серйозні зміни в житті.
Прибуток від амбри розділили порівну між усіма 35 щасливцями. А вони поділилися грошима з тими, хто їм допомагав, а також із найбіднішими людьми у своєму селі. Самі ж рибалки купили собі нові будинки, машини та човни. Однак вони далі продовжують ловити рибу.
«Це як сон, у який неможливо повірити. Але я буду продовжувати виходити у море, навіть якщо нічого там не знаходитиму. Це у моїй крові», – сказав один із чоловіків, якому пощастило із «золотою рибкою».
Рибалки продовжують ловити рибу
Що таке амбра
Амбра — коштовна воскоподібна речовина, яку використовують у дорогих парфумах, щоб довше утримувати їхній аромат. Її віддавна цінували у медицині, використовували для релігійних процесій та навіть як афродизіак.
Амбра
Цю речовину можуть виробляти у своїх нутрощах лише кашалоти. Амбра трапляється вкрай рідко – її знаходять в 15% цих ссавців, при чому лише у тілах самців.
Вона являє собою залишки неперетравлених хітинових частин їжі, які частково зазнали дії шлунковокишкових ферментів, після чого викидаються кишківником назовні. Ці «кишкові камені» утворюють згустки до 400 кг і часто концентруються навколо останків кальмарів.
Як пояснюють вчені, дзьоби кальмарів, якими харчуються кашалоти, можуть пошкоджувати їхню слизову. Тому в шлунку ссавців утворюється в’язка речовина, яка допомагає цим частинам кальмарів проходити через травну систему китів. Це і є амбра.
Кашалоти перебувають під загрозою зникнення, й продаж амбри заборонений у багатьох країнах. Але у деяких державах, таких як Ємені, її вважають своєрідним «відходом», який можна використовувати.
Оскільки китобійний промисел заборонено, джерелом амбри можуть бути лише випадкові її знахідки на березі – амбра може плавати, й іноді її виносять хвилі. Також цю речовину виявляють у тушах мертвих кашалотів.
Амбра використовувалася людьми протягом століть. Скам’янілі свідчення існування цієї речовини датуються 1,75 млн років тому, і цілком ймовірно, що люди використовували її понад тисячу років.
Однак тільки в ХІХ столітті, коли почався великомасштабний китобійний промисел, виявили «виробника» цієї цінної речовини – кашалота.
Вартість амбри варіюється залежно від якості й кольору речовини.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *